wtorek, 16 maja 2017

Tydzień Bibliotek 2017 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży


W ramach Tygodnia Bibliotek gościliśmy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
9 maja bibliotekę przy ul. Rybackiej odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Kruszwicy. Na początku bibliotekarz oprowadził trzylatki po bibliotece i pokazał dzieciom najciekawsze zbiory dla najmłodszych czytelników. W czytelni przedszkolaki wysłuchały opowiadania Pan Brumm jedzie pociągiem, aby później wziąć udział w zabawach związanych z tekstem. Na koniec wizyty dzieci wzięły udział w zabawie „szukanie myszy w bibliotece”.

11 maja na zajęcia do biblioteki przyszła grupa dzieci z „zerówki” z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy. Na początku dzieci miały czas na swobodne oglądanie bajek i opowiadań przeznaczonych dla nich. W drugiej części spotkania w czytelni bibliotekarz opowiedział o książkach znajdujących się w bibliotece. Następnie odbyło się czytanie na wesoło. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali lizaki i zrobili sobie przed biblioteką pamiątkowe zdjęcie.

12 maja w bibliotece gościliśmy uczniów z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy. Po zwiedzeniu placówki w czytelni bibliotekarz przeczytał bajki w różnej gwarze. Uczniowie poznali szereg słów z gwary kujawskiej. Kolejna część wizyty to zabawy muzyczno-ruchowe. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali lizaki i zrobili sobie przed biblioteką pamiątkowe zdjęcie.

Brak komentarzy: